rowery.lodz.pl

WORD ŁÓDŹ

Wojewódzki ośrodek ruchu drogowego w Łodzi

Wakacje to idealny czas na podniesienie swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i zdobycie nowych uprawnień. Takim uprawnieniem jest karta rowerowa czyli pierwsze „prawo jazdy”  dzieci szkolnych. Musimy pamiętać, że właśnie karta rowerowa jest jedynym dokumentem uprawniającym osoby w wieku od 10 do 18 lat do poruszania się po drogach publicznych, strefach zamieszkania czy strefach ruchu. Dokument taki świadczy o tym, że jego posiadacz ma wiedzę i umiejętności praktyczne pozwalające mu bezpiecznie i rozsądnie uczestniczyć w ruchu drogowym.

Mając na uwadze dzieci, które jeszcze nie są posiadaczami takich uprawnień, a ukończyły 10 rok życia i chcą w wakacje bezpiecznie poruszać się rowerem Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi zapraszają na bezpłatne kursy doszkalające i egzaminy na kartę rowerową.

Podczas krótkich zajęć powtórzeniowych będą poruszane zagadnienia obejmujące między innymi podstawowe pojęcia w ruchu drogowym, znaki i sygnały drogowe, manewry na drodze, zachowanie podczas wypadku, pierwszą pomoc oraz praktyczną jazdę na rowerze. Następnie odbędzie się egzamin, będący podstawą do wydania karty rowerowej przez dyrektora Szkoły Podstawowej, do której uczęszcza dziecko.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 10 lat i młodzieży, która nie ukończyła szkoły podstawowej będą odbywały się w każdy wtorek w lipcu i sierpniu w godz. 10:00-13:00 na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Małachowskiego 5/7/9 w Łodzi .

Warunkiem uczestnictwa w kursie i egzaminie jest zgoda dyrektora szkoły do której uczęszcza uczeń oraz zgoda rodziców lub opiekunów prawnych

Obowiązują wcześniejsze zapisy. Aby przystąpić do kursu, należy zgłosić się, dzwoniąc pod jeden z poniższych numerów:

- Bohdan Łabecki  specjalista ds.BRD WORD tel.  42 678 61 11 lub  695 141 900

- mł. asp. Jadwiga Czyż z łódzkiej drogówki tel. 47 841 25 26 lub 798  902 465

W trakcie rozmowy telefonicznej zainteresowani uzyskają informacje na temat niezbędnych dokumentów oraz zasad przeprowadzania egzaminów. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15.

mł. asp. Jadwiga Czyż

WRD KMP w Łodzi

Miasteczko ruchu drogowego

O nas

Partnerzy